* – WYMAGANE POLE

Lista artykułów

 • Formalności budowlane

  Baza wiedzy

  Ocieplenie domu to duże przedsięwzięcie, do którego warto się właściwie przygotować również od strony formalnej. Dowiedz się kiedy potrzebujesz pozwolenia na budowę, a kiedy wystarczy jedynie zgłoszenie? Pobierz niezbędne dokumenty i sprawdź jak ocieplić dom zgodnie z prawem.  

 • Kolejność prac budowlanych

  Baza wiedzy

  Warstwy ocieplenia tworzą zintegrowany układ i współpracują ze sobą wzajemnie w różnych zakresach. Każdy z elementów wchodzący w skład systemu ocieplenia spełnia określone zadania, dlatego tak ważne jest, aby zachowana była odpowiednia kolejność prac ociepleniowych.

 • Co powinien zawierać projekt ocieplenia?

  Baza wiedzy

  Projekt docieplenia powinien zostać opracowany przez projektanta posiadającego odpowiednie uprawnienia budowlane w rozumieniu ustawy „Prawo Budowlane” z dnia 07 lipca 1994 roku wraz z późniejszymi zmianami. Projekt budowlany powinien być kompletny i zawierać wszystkie niezbędne dane i informacje.

 • Pułapki dokumentów projektowych

  Baza wiedzy

  W obecnym czasie projektanci ociepleń dysponują praktycznie wszystkim co potrzebne do projektowania. Istnieją klarowne wytyczne charakteryzujące parametry, jakim powinny odpowiadać budynki, jest określone zapotrzebowanie budynków na energię grzewczą oraz wszystkie metody obliczeniowe.  

 • Wełna czy styropian? Kilka praktycznych informacji.

  Baza wiedzy

  Większość inwestorów zastanawia się jaki materiał izolacyjny wybrać - wełnę czy styropian? Oba rozwiązania mogą być stosowane zarówno na nowo wznoszonych budynkach, jak i tych poddawanych termomodernizacji. Pomiędzy styropianem, a wełną mineralną istnieją jednak znaczące różnice, które mogą zadecydować o wyborze konkretnego materiału izolacyjnego, a tym samym całego systemu ociepleniowego.